668387017

saunyrogacze@gmail.com

7-17

Sauny ogrodowe i łaźnie parowe

Od setek lat mieszkańcy Skandynawii, Rosji, Japonii, Korei i wielu innych państw na całym świecie, korzystają z saun. Każda z kultur, doskonale zdaje sobie sprawę, jakie są wyjątkowe korzyści w postaci między innymi oczyszczania organizmu, relaksu i utraty wagi.

Aktualne badania dotyczące wpływu saun są nasze zdrowie są jednoznacznie pozytywne. Jeśli jesteś na etapie rozważania, jaki rodzaj sauny chciałbyś kupić, zastanów się i przemyśl swoje potrzeby.

Jaka jest różnica między sauną a łaźnią parową? Oba typy charakteryzuje inna temperatura oraz wilgotność względna. Sauny wykorzystują suche ciepło wytwarzane z pieca lub gorących kamieni, aby podnieść temperaturę pomieszczenia do (90-100 ° C) przy bardzo niskiej wilgotności.

Łaźnie parowe to wilgotność do 100% oraz temperatura (40-60 ° C)

Niezaprzeczalne zalety saun

Kiedy wchodzisz do sauny, podnosi się temperatura Twojej skóry, przyspiesza puls, i rozszerzają się naczynia krwionośne. Dzięki temu Twoje ciało jest lepiej dotlenione i odżywione. Zaczynasz się także pocić, wywołując tym całą lawinę pożytecznych reakcji organizmu.

Relaks

Sauny powstały z zamiarem wywoływania uczucia relaksu. Wraz ze wzrostem tętna, następuje wzrost przepływu krwi. Poprawia się krążenie oraz ukrwienie Twojej skóry.

Układ nerwowy staje się bardziej aktywny, utrzymując równowagę temperatury w organizmie. Twoje gruczoły także zaczynają się angażować w reakcję twojego ciała. Sprawiają, że będziesz mniej wrażliwy na ból, jednocześnie dając uczucie uniesienia. Ciepło pomoże rozluźnić mięśnie, twarzy i szyi, napięte po długim męczącym dniu.

Odprężenie jest jedną z zalet korzystania z sauny. Efekt jest długotrwały i zdecydowanie pomaga w spokojnym zrównoważonym śnie.

Przeciwbólowy

Naczynia krwionośne rozluźniające i rozszerzające się, zwiększają przepływ krwi, a to pomaga zmniejszyć napięcie mięśniowe.

Sauny są wspaniałym lekarstwem na przewlekły ból i zapalenie stawów. Badania przeprowadzone na osobach z przewlekłymi chorobami układu mięśniowo-szkieletowego, w tym reumatoidalnym zapaleniem stawów, wykazały, że sauna zmniejszyła ból w ciągu zaledwie czterech tygodni.

Utrata masy ciała

Sauny są skuteczne w odchudzaniu, ponieważ wzmagają i pobudzają ciało do krążenia krwi i zwiększonego spalania energii.

Toksyny

Są niezbite dowody na to, że pocenie się, uwalnia toksyny z Twojego ciała, które wydostają się wraz z potem.
sauny poprawiają samopoczucie, łagodzą stres oraz oczyszczają skórę
Badania prowadzone przez kilkadziesiąt lat, dowiodły że korzystanie z sauny wiąże się z bardzo wieloma korzyściami.

Recommended Articles